Historie firmy


Nabídka bezpečnostních produktů a služeb společnosti ASKON International je založena zejména na produktovém portfoliu firem Thales (původně Gemalto / SafeNet) a IDnomic - OpenTrust, předních světových výrobců bezpečnostních technologií.
Společnost ASKON INTERNATIONAL s.r.o. se od svého vzniku v polovině roku 1992 systematicky věnuje problematice ochrany dat a zabezpečení software proti nelegálnímu šíření.

Nabídka firmy zahrnuje:

  • softwarové a hardwarové prostředky pro ochranu přístupu k počítačům
  • ochranu programů před nelegálním šířením umožňující prodej software přes Internet
  • autentizační USB tokeny a čipové karty (SmartCards)
  • HSM kryptografické akcelerátory
  • nástroje pro šifrování souborů a databází
  • prostředky pro tokenizaci citlivých dat
  • nástroje pro PKI, SmartCard Management System
  • hardwarová řešení ochrany proti Spamu či Spyware.

Od roku 1993 se naše firma stala distributorem produktů společnosti Thales (do roku 2004 pod názvem Rainbow Technologies, později SafeNet Inc a Gemalto) pro Českou a v rámci monetizace i pro Slovenskou republiku.
ASKON je jedním z mála distributorů společnosti Thales v Evropě majícím ve své nabídce kompletní produktové portfolio výrobce.

Thales se stal největším světovým výrobcem hardwarových klíčů pro ochranu software, nabízí nástroje pro licencování software, pro prodej software prostřednictvím Internetu a nástroje pro sledování využívanosti software. V produktovém portfoliu nalezneme rovněž čipové karty a autentizační tokeny eToken pro USB, které jsou navrženy pro oblast digitálního podpisu a PKI, kryptografické akcelerátory určené pro webové servery a certifikační autority, produkty pro bezpečnou datovou a hlasovou komunikaci, které využívají mimo jiné i americké vládní instituce.

 


Společnost Thales se tak stala jednou z největších bezpečnostních firem v oblasti IT. V současné době je portfolio produktů tvořeno i produkty dalších společností, které se staly také součástí obchodních akvizicí (např. Aladdin, Cylink, Chrysalis, Datakey).Koncem roku 2010 jsme se stali autorizovaným distributorem francouzské společnosti OpenTrust, předního dodavatele PKI řešení, propracovaných nástrojů pro SmartCard Management a platformy pro bezpečný přenos souborů libovolných typů a velikostí. V roce 2011 se firma OpenTrust spojila s dalším významným hráčem na trhu - francouzskou společností Keynectis. Zpráva o spojení firem je ZDE. V roce 2015 došlo ke změně názvu firmy na  IDnomic.
Více informací najdete v sekci Produkty.  

Obchodní zastoupení v SR:


Obchodní zájmy ASKON INTERNATIONAL s.r.o. na území Slovenské republiky exkluzivně zastoupuje společnost Info consult s.r.o.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Použití obsahu těchto webových stránek je podmíněno souhlasem společnosti ASKON International.