Datové schránky bez starostí

pro advokáty a daňové poradce

V souvislosti se zahájením používání datových schránek k 1. 7.2012 nabízíme advokátním kancelářím a kancelářím daňových poradců ucelenou službu zprovoznění a zajištění bezpečnosti jejich datových schránek.

Ve spolupráci se společností NOTSERVIS zajistíme službu mobilní registrační autority - vydání osobního certifikátu pro bezpečný přístup k datové schránce přímo v kanceláři advokáta nebo daňového poradce. Pro lepší ochranu datové schránky nabídneme uložení osobního certifikátu do bezpečného úložiště - USB tokenu. Provedeme instalaci a nastavení příslušných programů a zaškolíme uživatele pro práci s elektronickým podpisem, časovými razítky i samotnou datovou schránkou.

 
Proč chránit datovou schránku USB tokenem?
Přijímání a odesílání dokumentů prostřednictvím datové schránky má velkou právní sílu. Zneužití přístupových údajů k datové schránce může mít velmi nepříjemné následky, například únik důvěrných informací nebo libovolné podání vůči orgánům veřejné správy učiněné jménem majitele napadené datové schránky. K odcizení hesla přitom může dojít poměrně snadno - například prostřednictvím počítačového viru, činností špiónského programu (tzv. keyloggeru), metodami sociálního inženýrství apod. Přihlašovací údaje k informačním systémům též běžně nacházíme na lístcích nalepených na monitoru.
 
USB token (někdy též označovaný jako USB klíčenka) je bezpečné úložiště pro certifikát chránící přístup k datové schránce. Je lehce přenosný, třeba na svazku klíčů.  Přístup k datové schránce je možný teprve po připojení tokenu k počítači a zadání správného PINu. Nahlížení do datové schránky je tak bezpečné z kanceláře, z domova i od klienta. Datová schránka není ohrožena ani při krádeži notebooku, odeslání počítače do servisu nebo ztrátě tokenu.
 
Pro další informace o našich službách nás kontaktujte na e-mailových adresách advokati@askon.cz,
resp. dp@askon.cz nebo telefonicky na čísle 222 742 475.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Použití obsahu těchto webových stránek je podmíněno souhlasem společnosti ASKON International.